Zaburzenia widzenia wynikają najczęściej z wad wzroku lub okulistycznych schorzeń. Jest jednak możliwość, że do pogorszenia widzenia może dość na skutek choroby ogólnoustrojowej, takiej jak np. cukrzyca czy nadciśnienie.

Aby mechanizm widzenia działał prawidłowo, wszystkie elementy drogi wzrokowej muszą ze sobą współpracować. Promienie świetlne są skupiane przez rogówkę, a następnie wpadają przez źrenicę do oka. Impuls zaś dociera do siatkówki, w której zawarte są pręciki i czopki. Komórki te odbierają bodźce i przesyłają je drogami nerwowymi do mózgu. To właśnie tam powstaje ostateczny obraz. Jeżeli praca na którymkolwiek z tych poziomów zostanie zakłócona, może dojść do zaburzeń wzroku.

Zaburzenia widzenia mogą być związane z wieloma chorobami. Zaćma, schorzenia siatkówki, rogówki, potrzeba okularów do czytania z bliska, to jedynie mała liczba możliwych przyczyn zaburzeń widzenia. Nie można jednak pomóc pacjentowi bez odpowiedniej diagnostyki. Nasi specjaliści z pomocą nowoczesnej aparatury pomogą Państwu w leczeniu powyższych objawów i schorzeń.